İnstagram yönetim aracı üyeliğinizle birlikte hazır kullanabileceğiniz bir araçtır. Araç içerisinde gönderi planlayabilir, hikaye paylaşabilir, kaydırmalı resim ekleyebilir ve canlı yayınlar oluşturabilirsiniz. (Instagram Video’dan Canlı Yayın Açma) işlemi Rinsta üzerinden yapılmaktadır.

Rinsta bir Instagram geliştirici uygulamasıdır ve hesabınızı yetkilendirerek güvenle bağlantı kurabilirsiniz.

Instagram Gönderi Planlama

Rinsta hesabınız üzerinde bağladığınız hesabınızı Instagram > Paylaşım ekranına gelerek içerik türünüze göre planlama ayarlayabilirsiniz. Rinsta ile yapabileceğiniz işlemlerden başlıca olarak dışarıdan videoyu içeri aktarmak, medya havuzundaki resimleri Instagram’a anlık veya zamanlayarak göndermek, sadece durum paylaşmak, paylaşılan veya paylaşılacak olan gönderiyi bağlantı ile farklı bir adrese göndermek ve Instagram videodan canlı yayın açmak işlemlerini yapabilirsiniz.

Instagram Gelecek Özellikler

Instagram için geliştirdiğimiz özelliklerde özellikle işletme hesapları için mesajlaşma özelliği çok yakında tüm üyelerimizin kullanımına sunuculacaktır. Kötüye kullanımı önlemek amacıyla filtreleme geliştirme süreci devam etmektedir. 

Tüm bu özellikleri sahip olduğunuz paketinizde birlikte ek ücret ödemen doyasıya kullanabileceksiniz.

Instagram Hesabı Yönetmek


Eğer yönetmek istediğiniz Instagram hesabını eklediyseniz sol tarafta bulunan araçlardan Instagram sembolünün üzerine tıklayarak yönetimi yapabileceğiniz ekrana gidin. Bu alanda Instagram gönderi planlama adı altında yapabileceğiniz tüm işlemleri görebileceksiniz.

Unutmayın: Eğer bir Instagram hesabı veya sayfası eklemediyseniz içerik paylaşırken Rinsta sizden hesap seçmenizi istediğinde seçemez ve paylaşamazsınız.

Eğer sadece hazırladığığınız bir içeriği diğerlerinde olduğu gibi Instagram üzerinde de paylaşmak istiyorsanız o halde (tümünü paylaş) özelliğini kullabilirsiniz.

Instagram İçerik Paylaşmak


*Paylaşım ekranı 21.02.2020 tarihinde kaydedilmiştir.
*Instagram paylaşım ekranı zaman içerisinde tasarımsal olarak değişiklik gösterebilir.