İnstagram Gönderi Zamanlama

Gönderi Zamanlama Planlama

İnstagram Gönderi Zamanlama

Rinsta ile gönderi zamanlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. İnstagram gönderi zamanlamak ya da gönderi planlamak için için yapmanız gerek tek şey hesabınıza girerek instagram hesabınızı eklemek. Eğer instagram hesabınızı eklediyseniz gönderilerinizi kolaylıkla planlayabilirisiniz. Medyanıza eklediğiniz gönderiyi “Yeni Gönderi” kısmına sürükleyin. Gönderiniz için bir alt yazı girmelisiniz.

Alt yazı nedir? İnstagram alt yazı gönderinizin görselinin altında gözükecek olan kısımdır. Bu kısıma girdiğiniz metinlere #etiket @kişi şeklinde eklemeler yapabilirsiniz.

İnstagram yazı şablonu eklemek: Yazı şablonu eklemek için sol tarafta bulunun “Yazı Şablonları” bölümünü kullanabilirsiniz. Bir yazı şablonu eklediğinizde şablonun altında “Kullan” butonu görünür olur. Butona tıklayarak gönderinize alt yazıyı otomatik oluşturabilirsiniz.

İnstagram ilk yorum: İnstagram ilk yorum atmak için gönderinizin altında bulunan “İlk Yorum” kısmına tıklayarak bir yorum girin. Girdiğiniz yorum gönderi paylaşıldıktan hemen sonra gönderinizin altında görünecektir.

Tavsiye: Alt yazı alanında bulunan Emoji alanını kullanarak mobil emojileri görüntüleyebilirsiniz. “Yazı Şablonu” ikonuna tıklayarak eklediğiniz şablonlardan birini kullanabilirsiniz.

İnstagram Gönderi Zamanlama: İnstagram’da gönderi planlamak veya zamanlamak için “Yeni Gönderi” kısmında bulunan “Zamanlama” kutucuğunu işaretleyin.  Gönderi zamanlamak için aşağısında bulunan takvim ikonuna tıklayın.

Bu kısımda isterseniz el ile özel bir tarih girebilir ya da takvimi kullanarak planlama zamanı belirleyebilirsiniz. İnstagram’da gönderi planlamak işte bu kadar kolay!

Not: Sistem ayların hangi günlerini seçebileceğinizi otomatik belirlemektedir. Örneğin : Şubat 28 çekerken yanlışlıkla 29’unu seçemezsiniz.

Zamanlanan gönderiyi görmek: Zamanlanan gönderileri sol menüdeki “Zamanlama” başlığı altında görebilirsiniz.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir