Facebok yönetim aracı hesap üzerinde otomatik olarak işlem yapmanızı, canlı yayın paylaşmanızı (Facebook video’yu canlı yayın olarak göstermek) gönderi paylaşmanızı ve ileriki bir zaman planlamanıza yarar. Facebook hesabınıza bağlandığınızda, hesabınızın kendi profili ve yönetiminde yetkili olduğunuz sayfaları listeye ekleyebilirsiniz. Tüm bu hesapları ayrı ayrı yönetebilir ve planlayabilirsiniz.

Rinsta bir Facebook geliştirici uygulamasıdır ve hesabınızı yetkilendirerek güvenle bağlantı kurabilirsiniz.

Facebook Gönderi Planlama

Rinsta hesabınız üzerinde bağladığınız hesabınızı Facebook > Paylaşım ekranına gelerek içerik türünüze göre planlama ayarlayabilirsiniz. Rinsta ile yapabileceğiniz işlemlerden başlıca olarak dışarıdan videoyu içeri aktarmak, medya havuzundaki resimleri Facebook’a anlık veya zamanlayarak göndermek, sadece durum paylaşmak, paylaşılan veya paylaşılacak olan gönderiyi bağlantı ile farklı bir adrese göndermek işlemlerini yapabilirsiniz.

Facebook Gelecek Özellikler

Facebook için beklenen özelliklerden başlıca mesajlaşma özelliği listenin başında. Kötüye kullanımı önlemek amacıyla yazılım geliştirme süreci devam etmektedir. 

Tüm bu özellikleri sahip olduğunuz paketinizde birlikte ek ücret ödemen doyasıya kullanabileceksiniz.

Facebook Hesabı Yönetmek


Eğer yönetmek istediğiniz Facebook hesabını eklediyseniz sol tarafta bulunan araçlardan Facebook sembolünün üzerine tıklayarak yönetimi yapabileceğiniz ekrana gidin. Bu alanda Facebook gönderi planlama adı altında yapabilceceğiniz tüm işlemleri görebileceksiniz.
Unutmayın: Eğer bir Facebook hesabı veya sayfası eklemediyseniz içerik paylaşırken Rinsta sizden hesap seçmenizi istediğinde seçemez ve paylaşamazsınız.

Eğer sadece hazırladığığınız bir içeriği diğerlerinde olduğu gibi Facebook üzerinde de paylaşmak istiyorsanız o halde (tümünü paylaş) özelliğini kullabilirsiniz.

Facebook İçerik Paylaşmak


*Paylaşım ekranı 21.02.2020 tarihinde kaydedilmiştir.
*Facebook paylaşım ekranı zaman içerisinde tasarımsal olarak değişiklik gösterebilir.